لطفا قبل از اقدام به خرید ، جهت استعلام قیمت قطعی و موجودی تماس حاصل فرمایید :

۸۸۷۵۸۵۹۷ | ۸۸۷۵۸۶۹۹ | ۸۸۷۳۹۰۰۰

سبد خريد 0 سبد خريد 0
0 کالا

شیرآلات تاسیساتی


تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ --- کد خبر ۵۲۳

انواع شیرآلات تاسیساتی

شیرآلات به صورت عمده در تاسیسات ساختمانی و صنعت مورد استفاده قرار میگیرد که با توجه به کارکرد و اهداف نوع آلیاژ آن ها مشخص می شود . به عنوان مثال در تاسیسات ساختمانی و برای موتورخانه و سیستم آبرسانی اغلب از شیرآلات برنجی و شیرآلات چدنی استفاده می شود و به ندرت از شیرآلات فولادی و استنلس استیل استفاده شود .

به علت نوع سیالی که در موتورخانه و تاسیسات استفاده می شود که همان آب است و با توجه به میزان فشار و دما سیال ، انواع شیرآلات برنجی و شیرآلات چدنی برای این کار کافی می باشد و جوابگوی پروژه می باشد .

دسته بندی شیرآلات بر اساس آلیاژ : شیرآلات چدنی،شیرآلات برنجی، شیرآلات فولادی، شیرآلات استینلس استیل

انواع شیرآلات تاسیساتی

شیرآلات تاسیساتی به صورت عمده به دودسته شیرآلات برنجی و شیرآلات چدنی تقسیم بندی می شوند.

- شیرآلات چدنی به صورت فلنجدار به سایر اقلام متصل می شوند .

- شیرآلات برنجی دارای رزوه بوده و به صورت پیچی به سایر اقلام متصل می شوند .

شیرآلات چدنی در سایزهای 2 اینچ الی 16 اینچ مورد استفاده قرار میگیرد و رایج می باشند و در سایزهای بالاتر نیز قابل سفارش می باشد .
شیرآلات برنجی نیز در سایزهای ½ اینچ الی 6 اینچ موجود می باشند که سایزهای 5 اینچ و 6 اینچ بسیار کم کاربرد می باشند زیرا بستن آن ها بسیار سخت می باشد .

دسته بندی شیرآلات تاسیساتی بر اساس کاربرد

1- شیرالات قطع و وصل جریان

شیرآلاتی که برای قطع و وصل جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرند دارای انواع مختلفی می باشند که در دسته بندی شیرآلات چدنی شامل شیر فلکه کشویی و شیر پروانه ای می شوند و در دسته بندی شیرآلات برنجی شامل شیر فلکه کشویی می شود ، لازم به ذکر می باشد که دسته بندی برنجی دارای شیر پروانه ای نمی باشد .

2- شیرآلات تنظیم جریان

گاهی اوقات نیاز می باشد که شیرآلات در حالت نیمه باز – بسته کار کنند که موجب تنظیم فشار و دبی سیال می شود و از این نمی توان شیر فلکه کشویی یا شیر پروانه ای را در حالت نیمه باز استفاده کرد زیرا باعث صدمه دیدن شیرآلات می شوند .برای تنظیم جریان سیال می بایست از شیرهای سوزنی یا شیرآلات کف فلزی استفاده کرد که در هر دو آلیاژ چدنی و برنجی موجود می باشند .

3- شیرآلات عدم بازگشت جریان

این شیرآلات برای جلوگیری از برگشت جریان مورد استفاده قرار میگیرند . گاهی اوقات و به علت افت فشار سیال این اتفاق رخ می دهد که جریان سیال به طرف عکس مسیر اصلی شروع به حرکت میکند که می تاند باعث آسیب رسیدن به اقلامی از جمله پمپ ها شود .در این صورت با استفاده از شیرهای یکطرفه می توان جلوی برگشت جریان سیال را گرفت و در صورت برگشت جریان ، این شیر بسته خواهد شد و مسیر را قطع می کند . شیرهای یکطرفه در هر دو آلیاژ برنجی و چدنی موجود می باشند که در انواع مختلفی از جمله شیرهای یکطرفه سوزنی و دریچه ایی و ... موجود می باشند .

4- شیرآلات تمیزکننده سیال

سیالات همواره مقداری مواد ناخالص جامد به صورت معلق دارند که با حرکت به سمت اقلام دیگر موجب ایجاد رسوب و گرفتگی و خوردگی خواهد شد و از این رو می بایست این ذرات از سیال جدا شوند و برای این کار می بایست از شیرهای صافی که در هر دو آلیاژ برنجی و چدنی موجود می باشند ، استفاده کرد .
5- شیرآلات کاهش فشار

گاهی اوقات فشار سیال بسیار بالاتر از حد انتظار می باشد و می بایست این فشار را کاهش داد ، برای این کار می بایست از شیرهای فشارشکن استفاده نمود تا فشار سیال را به میزان دلخواه ما کاهش دهد . هر دو آلیاژ برنجی و چدنی دارای شیر فشارشکن می باشند که با مکانیزم های متفاوتی کار میکنند .

پرفروش ترین شیرآلات تاسیساتی در سایت ساختمان :

شیر فلکه سوزنی سیم ایتالیاشیر فلکه سیم ایتالیاشیر فلکه ایران شیرشيرگازی امين شيرشیرفلکه کیزایرانشیر خودکار یورک و ...

جهت اطلاع از قیمت ها با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید ، از طریق لینک زیر شیرآلات تاسیساتی موجود را به همراه عکس و قیمت مشاهده نمایید :

انواع شیرفلکه


 

ارسال نظر
نظرات تایید شده: 0 نظرات تایید نشده: 0
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی
طراحی سایت با مهریاسان
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){ dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-99835259-2');