فروش ویژه پلیران با 20 درصد | لوله و اتصالات آذین و نیوپایپ با 19 درصد تخفیف


لطفا قبل از اقدام به خرید ، جهت استعلام قیمت قطعی و موجودی تماس حاصل فرمایید :


سبد خريد 0 سبد خريد 0
0 کالا

لوله و اتصالات پلیکا


صعودی
 1. حذف
  دسته :
  لوله و اتصالات پلیکا

لوله هایی خاکستری رنگ، بسیار سبک و محکم که در صنایع ساختمانی برای انتقال آب و فاضلاب و… مورد استفاده قرار می گیرد. اولین تولید کننده ی این لوله ها شرکتی به نام پلیکا بود که از مواد U-PVC برای تولید لوله هایی بسیار مقاوم و مستحکم استفاده می کرد. این لوله ها در سایز های مختلف و به رنگ خاکستری عرضه می شد. محصولات با کیفیت این شرکت به قدری در بین مردم محبوبیت پیدا کرد که پس از آن مردم به تمامی محصولات سایر شرکت هایی که لوله های خاکستری تولید می کردند نیز پلیکا می گویند. در واقع U-PVC پس از پلی اتیلن، یکی از رایج ترین و پر مصرف ترین مواد پلیمری است. ساختار مقاوم و منحصر به فرد این لوله ها سبب شد تا در بخش های مختلف صنایع رشد چشمگیری داشته باشد. این لوله ها به سختی صدمه میبینند، پوسیده نمی شوند، زنگ نمی زنند، به سختی با مواد شیمیایی واکنش می دهند و عمری طولانی دارند. به همین منظور در شبکه های آبرسانی، خطوط انتقال فاضلاب، به عنوان عایق در خطوط سیم کشی ها و… کاربرد فراوان دارد. این لوله ها به تنهایی موجب رشد و پیشرفت چشمگیر صنعت آب و فاضلاب شده است.

لوله و اتصالات پلیکا

لوله پلیکا

این لوله ها از ماده سختی با عنوان پی وی سی (PVC) ساخته می شوند. همانطور که در تاریخچه این ماده اشاره نمودیم پی وی سی پلاستیک سختی می باشد که با اضافه شدن روان کننده ها نرم و انعطاف پذیر می شود. لذا لوله و اتصالات پلیکایی که امروزه تولید می شوند پلاستیک های سخت و محکمی می باشند که علاوه بر استحکام و مقاومت بالایی که دارند بسیار انعطاف پذیر می باشند و به شکل های گوناگونی قابل استفاده می باشند.

این لوله های به دلیل ویژگی های فنی و مکانیکی منحصر به فردی که دارند، از نقطه نظر اقتصادی و محیطی بسیارمناسب و به صرفه هستند. جدیدترین محصول تولید شده از مواد U-PVC لوله هایی به نام پوش فیت یو پی وی سی است که به دلیل کیفیت بالا، عدم نشت و نصب آسان در تمام دنیا برای انتقال آب و فاضلاب مورد استفاده  قرار می گیرد.

لوله های پلیکا تماما در شاخه های 6 متری تولید میگردند که در صورت نیاز می بایست به طول های کوچکتر برش داده شوند و این کار در کارگاه پروژه انجام می شود. لوله های پلیکا با توجه به نوع فشار تحملی می توانند در سایزهای متفاوتی تولید گردند که رایج ترین و کلی ترین سایزها عبارتند از سایز 32 الی 400 میلی متر .

کاربرد لوله پلیکا

1- انتقال فاضلاب های ساختمانی : انتقال فاضلاب های ساختمانی از پرکاربردترین مصارف استفاده از لوله های پلیکا می باشد زیرا از نظر اقتصادی برای این امور بسیار مناسب و به صرفه اقتصادی می باشد. منظور از فاضلاب های ساختمانی ، آب های مصرفی در قسمت حمام ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و .. می باشد .

2- کابل های برق و مخابرات : برای عبور دادن سیم برق و کابل های مخابراتی داخل ساختمان ها می بایست از لوله های پلیکا استفاده نمود. به علت عبور سیم های برقی و مخابراتی از محل هایی مانند زیر زمین و جداره دیواره همواره به در معرض خطر قرار دارند که آسیب ببینند لذا از اینرو می بایست از داخل لوله هایی عبور کنند که هزینه زیادی نداشته باشند . لوله های مورد استفاده برای کابل کشی با لوله های پلیکا برای انتقال سیالات و فاضلاب از نظر ضخامت متفاوت می باشند زیرا لوله های پلیکایی که مخصوص برای عبور کابل می باشند هیچگونه فشاری را تحمل نمی کنند و نیاز به ضخامت بالا ندارند .

3- ناودانی و ونت : برای خارج کردن هوای اضافی داخل ساختمان که به اصطلاح به لوله های ونت معروف می باشند از لوله های پلیکا با ضخامت پایین استفاده می شوند زیرا از این لوله ها برای خارج کردن هوا به فضای آزاد استفاده می شود ، فشار زیادی را تحمل نمیکند .

انواع لوله پلیکا

لوله های پلیکا با توجه به کاربرد آن ها و موارد استفاده ای که دارند به شکل های گوناگونی تولید می شوند که می توان آن ها را به سه دسته زیر تقسیم نمود :

لوله پلیکا فشار ضعیف : از این نوع لوله های پلیکا غالبا در بخش تهویه ساختمان ها و لوله کشی های سطحی که نیاز به تحمل فشار های بالا نمی باشد استفاده می برند. از آنجا که این لوله ها مقاومت کمتری از سایر لوله های پلیکا دارند و عایق چندان خوبی برای صدا نمی باشند از سایر لوله ها ارزان تر بوده و مصارف خود را می طلبند.

لوله پلیکا فشار متوسط : نوع دوم از لوله های پلیکا لوله هایی می باشند که می توانند فشار بیشتری از لوله های نوع اول را تحمل نمایند به همین خاطر در سیستم های لوله کشی فاضلاب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها از کاربردی ترین و پرمصرف ترین نوع لوله های پلیکا می باشند. یکی دیگر از مصارف این لوله ها استفاده به عنوان عایق لوله برق هایی می باشد که در سیستم برق کشی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله پلیکا فشار قوی : این لوله ها از مستحکم ترین و با دوام ترین نوع لوله پلیکا ها می باشند و می توانند فشار و ضربه را بهتر از سایر لوله ها تحمل نمایند. به همین خاطر از این لوله غالبا در بخش انتقال سیالات در فواصل طولانی تر و فاضلاب های شهری یا لوله کشی های صنعتی که حجم انتقال سیالات بالا می باشد استفاده می شود. یکی دیگر از کاربرد های این لوله ها استفاده به عنوان عایق یا روکش سایر لوله های پلیکا می باشد که نیاز به تقویت دارند. این کار باعث می شود تا این لوله ها در مقابل فشار و صدمات از آسیب پذیری کمتری برخوردار باشند.

مزایای استفاده از لوله پلیکا

مقاومت در برابر خوردگی : لوله های پلیکا به علت مصرف در زیر خاک همواره در معرض خوردگی خاک قرار میگیرند و می بایست دارای مقاومت در برابر خوردگی خاک باشند و از این رو لوله های پلیکا مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند .

رسانای الکتریکی و حرارتی : لوله های پلیکاهمواره رسانای خوبی برای حرارت و الکتریسیته می باشند که می توان مطمعن بود که در صورت اتصال کابل های برق هیچ گونه سرایت الکتریکی به بخش های دیگری نخواهیم داشت . همچنین لوله های پلیکا دارای ضریب انتقال حرارت پایین می باشند .

وزن سبک : لوله های فولادی به علت وزن بالا همواره برای حمل و نقل و نصب دارای مشکلات فراوانی می باشند و احتمال آسیب رساندن به اپراتور نصب را دارد ولی لوله های پلیکا دارای وزن پایینی می باشند که یکی از مزیت های مهم این لوله ها به شمار می رود که برای حمل و نقل و نصب این لوله ها بسیار مناسب می باشند.

ضد حریق بودن : لوله های پلیکا ذاتا ضد حریق می باشند و در مقابل اشتعال و آتش سوزی مقاوم می باشند.

عدم تاثیر بر کیفیت آب : لوله پلیکا به هیچ وجه تاثیری بر کیفیت آب جاری درون لوله ندارد.

قیمت ارزان : شاید یکی از بزرگترین عللی که هنوز هم بسیاری از ساختمان ها از لوله های پلیکا برای انتقال فاضلاب خود استفاده می کنند ، هزینه پایین خرید این لوله ها می باشد.

اتصالات پلیکا

اتصالات پلیکا شامل مواردی از جمله زانویی 90 و 45 درجه ، سه راهی ، تبدیل ، سه راه بازدید و می باشند . لوله و اتصالات پلیکا به صورت چسبی به یکدیگر متصل می شوند و باید از چسب های پلیکا مانند چسب رازی و چسب پلیکا استفاده نمود.

سه راهی ۹۰ درجه پلیکا،سه راهی ۴۵ درجه پلیکا،درپوش،مسدود کننده پلیکا،تبدیل غیر هم مرکز،زانویی ۴۵ درجه پلیکا،زانویی ۹۰ درجه پلیکا،سیفون،کوپلینگ،چهار راهی ۴۵ درجه و …

لیست قیمت لوله و اتصالات پلیکا :

 • چهار راهی پلیکا
  چهار راهی پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • لوله پلیکا
  لوله پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • سیفون پلیکا
  سیفون پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • سه راه تبدیل پلیکا
  سه راه تبدیل پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • سه راه پلیکا
  سه راه پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • سه راه بازدید پلیکا
  سه راه بازدید پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • بوشن يكسر دنده پلیکا
  بوشن يكسر دنده پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • زانو پلیکا
  زانو پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • دریچه بازدید پلیکا
  دریچه بازدید پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • درپوش پلیکا
  درپوش پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • تبدیل پلیکا
  تبدیل پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
 • بوشن پلیکا
  بوشن پلیکا جزئيات بيشتر
  قیمت :
  ۰ ریال

  محصول مورد نظر را انتخاب نمایید :

     
طراحی سایت با مهریاسان
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){ dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-99835259-2');